W najnowszym numerze

Pobierz wersję skróconą numeru, żeby zobaczyć co zawiera!

Gmina Tworóg wspiera lokalnych przedsiębiorców

Na stronie Urzędu Gminy w Tworogu pojawiła się informacja o gminnej inicjatywie skierowanej do przedsiębiorców:

W tym trudnym dla wszystkich czasie, pamiętajmy o tych, którzy na co dzień świadczą nam usługi wszelkiego rodzaju, a teraz pozostali bez możliwości świadczenia pracy na dotychczasowych zasadach. Urząd Gminy Tworóg utworzył grupę na Facebook, do której zaprasza przedsiębiorców, mieszkańców i innych zainteresowanych. 

Adres grupy na Facebook: https://www.facebook.com/groups/WspieramTworog/

Jarmarków świątecznych czas

Stragany z rękodziełem uginające się od świątecznych ozdób, dźwięki kolęd rozchodzące się dookoła i roześmiane dzieci z paczkami od Świętego Mikołaja. Prawdziwie świąteczną atmosferę można było poczuć w niedzielę 1 grudnia w Kotach na czwartym Kiermaszu Adwentowy. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z imprezy. Więcej przeczytacie w grudniowym TWG Kurierze.

Czytaj dalej

Msza Święta niedzielna on line

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem, wszelkie nabożeństwa i Msze Święte, zgodnie z dekretem Biskupa gliwickiego, zostały zawieszone do odwołania. Jak sobie radzą nasze parafie? 

Czytaj dalej

PRZEPIS NA SUKCES

Jak założyć własną działalność, skąd wziąć fundusze i jak odnieść sukces? Na takie i inne pytania można było uzyskać odpowiedz podczas „Festiwalu przedsiębiorczości” zorganizowanym 19 listopada w Koszwicach przez Stowarzyszenie „Leśna Kraina Górnego Śląska”. Tematem przewodnim spotkania było przedstawienie wpływu Stowarzyszenia na lokalny rynek pracy oraz pokazanie tzw. „Dobrych praktyk” poprzez prezentację przedsiębiorców-beneficjentów, którzy skorzystali z dofinansowania ze środków PROW 2014-2020 na podejmowanie lub rozwój działalności gospodarczych.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela