W najnowszym numerze

Pobierz wersję skróconą numeru, żeby zobaczyć co zawiera!

PREZENT OD GMINY DLA WAS - MASECZKI!

Do sklepów właśnie dotarł kwietniowy „TWG Kurier” – jeden z najbardziej pozytywnych wydań, choć tworzonych w trudnych realiach. Przygotowując wydanie poczuliśmy jak bardzo solidarną, współczującą, zaangażowaną i aktywną społecznością jesteście. W kwietniowym numerze piszemy o waszych inicjatywach i postawach. Dajecie nadzieję i siłę! Zwieńczeniem pozytywnych akcji są maseczki, które dołączyliśmy do każdego wydania. Wspaniała inicjatywa gminy Tworóg łącząca troskę o Wasze bezpieczeństwo i byt drobnych przedsiębiorców, takich jak krawcowe z naszej gminy. Uszyte na zlecenie gminy bawełniane maseczki wielokrotnego użycia przekazujemy wam w ramach prezentu z życzeniami – BĄDŹCIE ZDROWI! 

Poniżej możecie pobrać instrukcje obsługi maseczki. Więcej o pracy urzędników przeczytacie pod linkiem: https://tworog.pl/aktualnosci/wpis/850/darmowe-maseczki-dla-mieszkancow

 

Ośrodek Zdrowia w Tworogu prosi o wyrozumiałość

Z powodu epidemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został ograniczony. Na nowych zasadach działa m.in. Ośrodek Zdrowia w Tworogu. Obecnie udzielane są głównie porady lekarskie telefonicznie. Dyrekcja SPZOZ w Tworogu prosi o wyrozumiałość i cierpliwość. W godzinach porannych linia telefoniczna jest szczególnie przeciążona i mieszkańcy mogą mieć utrudniony kontakt. - Zapewniamy jednak, że linia telefoniczni działają i odbieramy każdy telefon - mówi dyrektor placówki, lek. med. Małgorzata Sobol-Kluz. 

Poniżej nr telefonów:

  • REJESTRACJA OGÓLNA: 32 285 73 45
  • REJESTRACJA DLA DZIECI: 32 285 54 58

Więcej na https://przychodnia.tworog.eu/

 

KARTKA DLA MEDYKA

Dzieci z podstawówek w Tworogu i Boruszowicach włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla medyka" polegającej na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Oto kilka wymownych prac, które nie wymagają komentarza. Więcej na profilach społecznościowych szkół: 

 

Święta ze smakiem

Przed nami Święta Wielkanocne, które na pewno zapadną nam na długo w pamięci. Nasza czytelniczka z Kotów zdradza jak osłodzić ten czas i dlaczego tatar rybny powinien znaleźć się na Waszych stołach. Polecamy kwietniowego "TWG Kuriera"!

Czytaj dalej

Kapliczki i krzyże przydrożne

Kapliczki i krzyże przydroże co jakiś czas stają się bohaterami naszych artykułów. Tym razem zajrzeliśmy do Boruszowic i Wesołej. Stające tam kapliczki nawiązują do epidemii cholery sprzed stu i dwustu lat. Zobaczcie je w naszej galerii i czytajcie kwietniowego „TWG Kuriera”. W Wielki Czwartek w sklepach!

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela