Święta ze smakiem

Przed nami Święta Wielkanocne, które na pewno zapadną nam na długo w pamięci. Nasza czytelniczka z Kotów zdradza jak osłodzić ten czas i dlaczego tatar rybny powinien znaleźć się na Waszych stołach. Polecamy kwietniowego "TWG Kuriera"!

Czytaj dalej

Śpiewamy po niemiecku!

26 listopada 2019 roku w ZSP w Boruszowicach odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Celem festiwalu było propagowanie piosenki niemieckojęzycznej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, motywowanie ich do nauki tego języka,  jak również promocja talentów. Konkurs zorganizowany został we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego w Tworogu, a koordynatorem konkursu z ramienia szkoły była nauczycielka języka niemieckiego, pani Ilona Pella-Bok. W konkusie wzięli udział uczniowie, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: SP w Tworogu, ZSP w Wojsce, SP nr 1 w Krupskim Młynie, SP nr 10 w Tarnowskich Górach, SP nr 15 w Tarnowskich Górach, SP nr 12 w Tarnowskich Górach, PSP w Kielczy, SP w Nakle Śląskim  i ZSP w Boruszowicach. W konkursie zaprezentowano aż 25 piosenek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Świąteczne klimaty

W Szkole Podstawowej w Tworogu zapanował już świąteczny klimat. Uczniowie z Tworoga oraz zaproszonych szkół niczym elfy Świętego Mikołaja przygotowywały ozdoby z papieru, zdobiły pierniki i wieńce adwentowe. Świąteczno-plastyczne warsztaty zorganizowała Mniejszość Niemiecka z Tworoga. Zobaczcie jak to wyglądało.

Czytaj dalej

KANARKI ZNÓW W TWOROGU!

Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych po raz kolejny skorzystało z gościnności Szkoły Podstawowe w Tworogu. W miniony weekend (9.11-10.11) na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa Stowarzyszenia pod patronatem wójta Gminy Tworóg. Co roku organizatorzy wydarzenia przygotowali panel edukacyjny dla uczniów – były warsztaty ekologiczne „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” oraz obserwacja ptaków na Leśnej Ścieżce Poznawczej Nadleśnictwa Brynek. Mistrzostwom towarzyszyła wystawa ptaków hodowlanych, którą uwieczniliśmy naszym obiektywem. Zobaczcie.

Czytaj dalej

Będą kibicować!

Nasze wejściówki rozdane! Gratulujemy szczęśliwym zdobywcom zaproszeń na mecz Górnika Zabrze! 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela