PREZENT OD GMINY DLA WAS - MASECZKI!

Do sklepów właśnie dotarł kwietniowy „TWG Kurier” – jeden z najbardziej pozytywnych wydań, choć tworzonych w trudnych realiach. Przygotowując wydanie poczuliśmy jak bardzo solidarną, współczującą, zaangażowaną i aktywną społecznością jesteście. W kwietniowym numerze piszemy o waszych inicjatywach i postawach. Dajecie nadzieję i siłę! Zwieńczeniem pozytywnych akcji są maseczki, które dołączyliśmy do każdego wydania. Wspaniała inicjatywa gminy Tworóg łącząca troskę o Wasze bezpieczeństwo i byt drobnych przedsiębiorców, takich jak krawcowe z naszej gminy. Uszyte na zlecenie gminy bawełniane maseczki wielokrotnego użycia przekazujemy wam w ramach prezentu z życzeniami – BĄDŹCIE ZDROWI! 

Poniżej możecie pobrać instrukcje obsługi maseczki. Więcej o pracy urzędników przeczytacie pod linkiem: https://tworog.pl/aktualnosci/wpis/850/darmowe-maseczki-dla-mieszkancow

 

KARTKA DLA MEDYKA

Dzieci z podstawówek w Tworogu i Boruszowicach włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla medyka" polegającej na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Oto kilka wymownych prac, które nie wymagają komentarza. Więcej na profilach społecznościowych szkół: 

 

Pociągiem z Tworoga do Opola?

Informujemy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu można podpisać Petycję  „Tak dla przywrócenia linii kolejowej nr 144 Tarnowskie Góry – Zawadzkie –Opole”.

Uchwały intencyjne w tej sprawie poparli radni z Tworoga i Krupskiego Młyna.

Celem petycji jest poparcie przez wszystkich zainteresowanych, inicjatywy przywrócenia połączenia kolejowego z Tarnowskich Gór do Zawadzkiego i dalej do Opola. 

Ośrodek Zdrowia w Tworogu prosi o wyrozumiałość

Z powodu epidemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został ograniczony. Na nowych zasadach działa m.in. Ośrodek Zdrowia w Tworogu. Obecnie udzielane są głównie porady lekarskie telefonicznie. Dyrekcja SPZOZ w Tworogu prosi o wyrozumiałość i cierpliwość. W godzinach porannych linia telefoniczna jest szczególnie przeciążona i mieszkańcy mogą mieć utrudniony kontakt. - Zapewniamy jednak, że linia telefoniczni działają i odbieramy każdy telefon - mówi dyrektor placówki, lek. med. Małgorzata Sobol-Kluz. 

Poniżej nr telefonów:

  • REJESTRACJA OGÓLNA: 32 285 73 45
  • REJESTRACJA DLA DZIECI: 32 285 54 58

Więcej na https://przychodnia.tworog.eu/

 

Do dzieła!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że bez opieki medycznej nie pokonamy koronawirusa. Wiemy również z jakimi brakami borykają się szpitale i ratownicy. Pomóżmy im! Już dziś możemy powiedzieć, że Gmina Tworóg jest jedną z pięciu gmin, które wsparły finansowo Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu. Każdy z was może się dołączyć do akcji przekazując swoją cegiełkę na konto szpitala: ING o/Bytom 58 1050 1230 1000 0023 5039 0619 z z dopiskiem „Darowizna na cele oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu”. 

Otrzymaliśmy również informację o akcji kibiców Górnika Zabrze z Tworoga. Ogłosili zbiórkę pieniędzy na potrzebne środki w walce z koronawirusem dla Pogotowia Ratunkowego przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Tworogu. Pieniądze będą przeznaczone na zakup maseczek, rękawiczek, osłon twarzy itd. Więcej informacji pod linkiem: https://pomagam.pl/8yft8ynn?fbclid=IwAR3uf_tbTMFGrcBKzAWaeofJbqQfFk25sWzCQXUtN1eivK_2gTp1-qrt5og

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela