Nasi na boisku!

14 lutego Gmina Tworóg była Partnerem Społecznym meczu Górnika Zabrze z Arką Gdynia. Jako członkowie Klubu Kibiców Śląskich Miast mieliśmy wyjątkową szansę zaznaczyć swoją obecność podczas meczu. Dzieci z naszej gminy, dumne i szczęśliwe, w basku fleszy i jupiterów eskortowały piłkarzy ma boisko. Zobaczcie To! Dodamy tylko, że Górnik Zabrze pokonał Arkę Gdynia 2:0 w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo zapewniły gole Igora Angulo i Pawła Bochniewicza. 

https://www.gornikzabrze.pl/aktualnosci/wydarzenia/140220-caly-swiat-juz-wie-gornik-arka-2-0

Czytaj dalej

DESHI na Mistrzostwach Polski

W sobotę 30 listopada w Kaliszu odbyły się mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w Kyokushin Karate. Wśród 205 zawodników z 32 klubów, którzy wzięli udział w zawodach, po raz pierwszy wystartował Emil Sionkowski z Akademii Sportu DESHI.

Czytaj dalej

Piłka nożna to ich życie!

Mieli zaledwie kilka lat, gdy zdecydowali, co chcą robić w życiu. – Jak byłem dzieckiem miałem co roku to samo bożonarodzeniowe marzenie – piłka do futbolu. I znajdowałem ją pod choinką! Trenowałem od najmłodszych lat i wciąż czuję z gry tę samą frajdę. Piłka nożna to moje życie – mówił Adrian Gryszkiewicz, obrońca Górnika Zabrze podczas spotkania z uczniami gminy Tworóg, które odbyło się 11 lutego w ZSP w Boruszowicach. Towarzyszył mu kolega z boiska – Filip Bainović, który już jako 6-latek intensywnie trenował. – Grywałem w najlepszych drużynach w Serbii, postanowiłem jednak wyjechać z rodzinnego kraju i kontynuować karierę w Polsce, w Górniku Zabrze – opowiadał. Młodzież słuchała i zadawała mnóstwo pytań. 

Wizyta w boruszowickiej podstawówce to część umowy partnerskiej. We wrześniu gmina Tworóg dołączyła do programu Klub Kibiców Śląskich Miast. Jednym z zapisów porozumienia była wizyta piłkarzy w gminnej szkole. W spotkaniu wzięli udział nie tylko uczniowie z Boruszowic, ale również z Tworoga i Wojski.

Czytaj dalej

Zwycięstwo Tworoga!

W sobotę 18 stycznia w hali sportowej GOKSiR w Krupskim Młynie odbył się II Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Gminnego ZOG ZOSP RP w Tworogu i Krupskim Młynie pod Patronatem Wójta Gminy Tworóg. 

Czytaj dalej

Widowiskowo i bojowo!

W ostatni dzień wakacji było naprawdę gorąco i to nie tylko za sprawą wysokiej temperatury. Gorąca atmosfera panowała na stadionie KS Nitron w Krupskim Młynie gdzie 31 sierpnia odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP Gminy Krupski Młyn i Tworóg. Do zawodów przystąpiło 13 drużyn w tym dwie kobiece, które rywalizowały ze sobą w sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Widowiskowy pokaz wyszkolenia bojowego naszych strażaków przyciągnął dużo kibiców, było co oglądać. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z tego wydarzenia a więcej szczegółów już we wrześniowym numerze TWG Kuriera.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela