Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka w Tłusty Czartek? A dlaczego nie! W Szkole Podstawowej w Tworogu właśnie tego dnia uroczyście obchodzono ich święto. Dzieci w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowały się znakomicie. Biesiadowanie z babcią i dziadkiem dostarczyło przybyłym gościom wiele wzruszeń i radości. Zobaczcie jak to wyglądało! Więcej przeczytacie w marcowym numerze TWG Kuriera.

Czytaj dalej

Kobiety z fantazją

W sobotę 1 lutego ponad 90 kobiet bawiło się na imprezie w restauracji Willa Hanusek. Babski comber organizowany jest co roku przez kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich z Boruszowic-Hanuska. Zapraszamy do zobaczcie galerii zdjęć! Więcej przeczytacie w lutowym numerze TWG Kuriera.

Czytaj dalej

Tworóg pamięta...

W miniony weekend w Tworogu obchodzono 75. rocznicę Tragedii Górnośląskiej roku 1945. W nawiązaniu do wydarzenia, w styczniowym - aktualnym wydaniu "TWG Kuriera" znajdziecie wspomnienia mieszkańców naszej gminy dotyczące tych tragicznych wydarzeń.  Warto przeczytać. W lutym natomiast zrelacjonujemy obchody. Zdjęcia z wydarzenia na www.tworog.pl w zakładce "galeria". 

 

Karnawał w Świniowicach

W sobotnie popołudnie, 15 stycznia w sali OSP w Świniowicach najmłodsi mieszkańcy wyśmienicie bawili się na balu karnawałowym. Impreza zorganizowana została przez radę sołecką. O super zabawę i humory uczestników zadbały animatorki, które przygotowały dla dzieci nie lada atrakcje. Zapraszany do zobaczenia galerii!

Czytaj dalej

Bal przebierańców w Kotach

Widzicie te uśmiechy? Najmłodsi mieszkańcy Kotów świetnie się bawili 23 stycznia podczas karnawałowego balu przebierańców. Na parkiecie szalały księżniczki, czarownice, strażak, postacie z "Gwiezdnych wojen", piłkarz, Siderman a nawet zakonnica. Zobaczcie to!

Czytaj dalej

Z najlepszymi życzeniami...

Sołtys Boruszowic-Hanuska Marian Łuczak długo się zastanawiał nad datą tegorocznego spotkania noworocznego dla seniorów. W końcu uznał, że najlepszą opcją dla seniora będzie Dzień Dziadka. 22 stycznia w restauracji "Hanusek" świętowano więc podwójnie. Były noworoczne życzenia, przyjacielskie pogaduszki, życzliwe uściski dłoni. O oprawę muzyczna spotkania zadbał Andrzej Ecler, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło z-cy wójta, Łukasza Zioba, przewodniczącej Rady Gminy Beaty Czierpki, radnego Piotra Jaruszowca oraz proboszcza miejscowej parafii ks. Konrad Lempa. 

Zobaczcie nasza relację z tego wyjątkowego spotkania. 

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela